Strona główna » Blog » Co to catering dietetyczny?

Co to catering dietetyczny?

  • by
Co to catering dietetyczny?

Przede wszystkim jest on przeznaczony dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać. Nie od dziś wiadomo, że dobra dieta idzie w parze z lepszym samopoczuciem, zwiększoną samooceną, dobrą kondycją organizmu a przede wszystkim ze sprawnym działaniem naszych narządów.

To jednak nie oznacza, że musimy stać w kuchni po kilka godzin i głowić się jak obliczyć ilość kalorii, tłuszczów, białek czy cukrów. Z pomocą przychodzi catering dietetyczny. Nie bez powodu jego zastępczą nazwą jest „dieta pudełkowa”. Polega on na dostarczeniu nam przez daną firmę jedzenia w owych pudełkach do domu. Tygodniowe menu jest tak skomponowane, w ten sposób aby w każdy dzień tygodnia dostawać inne dania, wszystkie jednak przygotowywane są zgodnie z zasadami zdrowego, zbilansowanego żywienia. Jest to szybki i prosty sposób na zaopatrzenie naszego organizmu w to co niezbędne. Nasuwa się pytanie: „Dla kogo jest ten catering? „Czy będzie on odpowiedni dla mnie?” Firmy cateringowe oferują dobrane pod grupy danych klientów pakiety.

Co to catering dietetyczny?

Zbilansowana dieta to jaka?

Na pewno każdy z nas kiedykolwiek spotkał się z piramidą żywienia. Pozwala ona zachować zdrowie dzięki prawidłowym wyborom żywieniowym i wystarczającej aktywności fizycznej. Najważniejszym składnikiem owej piramidy jest ruch i sen, który musi trwać od 7 do 9 godzin. Następnie pieczywa, zboża oraz makarony. Zbliżamy się do składników na końcu piramidy czyli mleko, jogurty, sery co daje nam dawkę białka i mięso, ryby, orzechy które są nośnikiem tłuszczów. Oczywiście niezwykle ważne jest picie wody minimum 1.5l dziennie. Po co tyle wody? Otóż woda ma istotne znaczenie jeśli chodzi o przebieg procesu trawienia – ułatwia nam spożywanie, trawienie jak i wykorzystanie pożywienia w organizmie. Ponadto transportuje, rozpuszcza i wchłania wartości odżywcze. Woda ma jeszcze wiele zadań, które musi pełnić w organizmie, wspomnę o jeszcze jednym: jest odpowiedzialna za prawidłowy przebieg procesów metabolicznych (m.in. białek, tłuszczów, węglowodanów)

  • Białka – jest jednym z trzech makroskładników zawartych w naszym pożywieniu. Odgrywa bardzo ważną rolę: służy do budowy tkanek i narządów, pełni funkcje transportowe i magazynujące, regulują procesy przemiany materii.

Źródła białek dla organizmu: mięso zwierząt rzeźnych, mięso drobiowe, mleko i przetwory mleczne, sery białe i twarogowe, napoje mleczne, nasiona roślin strączkowych oraz ryby. Spożywanie produktów z dużą zawartością białka może przyspieszyć przemianę materii nawet o 40% i hamować łaknienie – co jest dobrą informacją dla osób odchudzających się! Nie należy jednak przesadzać z ilością białek, ich nadmiar może prowadzić do wysokiego poziomu cholesterolu, obciążenia nerek, bezsenność, nerwowość, wzrost ciśnienia tętniczego. Zdrowa osoba dorosła o małej aktywności fizycznej – 0,8g na 1kg masy ciała, osoba na diecie redukcyjnej – 1,2g na 1kg masy ciała a osoby uprawiające regularnie sport – 1,5g na 1kg masy ciała.

  • Węglowodany (cukry) – główne źródło energii w szczególności dla mózgu (1g – 9kcal), chroni przed nadmierną utratą ciepła, są źródłem witamin A, D, E, K, wpływają na stan skóry i włosów, decydują o sprawności układu krążenia. Źródła cukrów możemy znaleźć w: ziemniakach, waflach ryżowych, winogronach, jabłkach, płatkach owsianych. Nadmierne spożycie węglowodanów prowadzi do nadwagi lub otyłości, co w konsekwencji może zwiększyć ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycy typu 2.

  • Tłuszcze – wyróżnia się tłuszcze pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego. Te pierwsze można napotkać w smalcu, maśle, słoninie, łoju oraz tak powszechnie reklamowanym w okresie jesiennym i zimowym tranie. Roślinne to oleje, oliwy, margaryny. Źródłami tłuszczów są podroby, wątroba, mózgi, żółtka jaj, awokado, mięso ryby np. makrela czy łosoś. Spożywanie ich w nadmiarze prowadzi do podwyższenia „złego” cholesterolu czyli LDL, co przyczynia się do rozwoju takich chorób jak miażdżyca, zatory, niedokrwienie serca. Zapotrzebowanie na tłuszcze wynosi 55% naszej diety.

Skoro już wiemy co to dobrze zbilansowana dieta warto zapoznać się z rodzajami diet pudełkowych.

Co to catering dietetyczny?

Rodzaje diet pudełkowych.

Catering dietetyczny odchudzający – jak sama nazwa jest on dla osób, które chcą pozbyć się nadmiernych kilogramów. W takiej diecie kalorie będą odcięte o 300, 500, 1000 kalorii zależnie od klienta, jego zapotrzebowania, podstawowej przemiany materii czy częstotliwości aktywności.

Catering zdrowotny – przeznaczony jest dla osób, które nie przyswajają niektórych składników, z powodu nietolerancji np. na laktozę lub mają uczulenie na któryś z składników pokarmowych.

Catering dla wegetarian – ten typ cateringu w swoim składzie nie posiada mięsa, lecz dostarczane są wszystkie potrzebne witaminy.

Catering dla sportowców – zwiększona kaloryczność całokształtu diety, zawarte są w nim niezbędne ilości białka i tłuszczów.

Catering dla wegan – dieta dla osób, które wykluczyły ze swojego menu mięso jak i produkty odzwierzęce typu jaja, sery, mleko czy masło.

Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie.

Green Box.

Obiady jak u mamy – komu już zaczęła lecieć ślinka? Wszyscy wiedzą, że domowe obiady, to coś wspaniałego, najczęściej kojarzą się z rosołem w niedzielę, ziemniaczkami i kotletem schabowym czy daniami regionalnymi. Ofertę pełną smaku: „jak u babci” oferuję Green Box. Jest to firma cateringowa z rodzinną tradycją, pasją do jedzenia oraz gotowania. Łączy tradycję z niezwykle ważną wiedzą o prawidłowym żywieniu i nowoczesnymi rozwiązaniami dietetycznymi. Zakład niezwykle dba o swojego klienta, na swojej stronie sami umieścili informację: „Najważniejszy jesteście dla nas Wy, drodzy Klienci. Dbamy o to byście jedli ze smakiem i do syta. Dbamy również o to, byście mogli realizować swoje cele: sportowe, zawodowe i dietetyczne.” – klient ich pan! Warto wspomnieć o tym, że catering posiada własnego dietetyka, pana Tomasza Wróblewskiego, co świadczy o duchu profesjonalizmu, jakim kierują się ludzie tam pracujący. Kilka słów o Panu Tomku: Instruktor siłowni i trener personalny z ponad 3 letnim doświadczeniem. Absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji na kierunku dietetyka gdzie zdobył dogłębną wiedze na temat prawidłowego odżywiania i jego znaczenia w dbałości o sprawność fizyczną – pod jego skrzydłami firma jest bogata w wiedzę dietetyczną a klienci mogą czuć się zaopiekowani.

Zestawy Green Box

  • Jak u mamy” – jest to cudowne połączenie cateringu dietetycznego z kuchnią domową. Podstawą tej diety są smaczne dania, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa i domu rodzinnego. Menu opiera się na” mięsie, jajach, rybach, serach, produktach zbożowych, warzywach i owocach. Dostępny jest wariant trzech lub dwóch posiłków w kaloryczności: 1000kcal, 1400kcal, 1800kcal, 2200kcal. Gdy zdecydujemy się na wariant 1800kcal, pięć posiłków na dwa tygodnie cena za dzień wynosi tylko 42zł! Co daje 588zł na całe czternaście dni! To dzięki rabatowi 5% za długość zamówienia, ucieszą się portfele klientów oraz brzuchy głodnych klientów. – zamów teraz!
  • Keto – odnosi się do diety ketogenicznej, w której dostarczana jest energia głównie z tłuszczów zwierzęcych z uzupełnieniem o roślinne. Należy pamiętać, że jest to dieta dla wytrwałych, dające szybkie efekty wagowe oraz zdrowotne! Dostępna kaloryczność: 1000kcal, 1400kcal, 1800kcal, 2200kcal, 2600kcal. Gdy zdecydujemy się na wariant 2200kcal firma proponuje nam cztery posiłki. Po wybraniu cateringu na 14 dni cena na dzień wynosi 68zł, na okres dwóch tygodni 952zł. Rabat 5% za długość zamówienia obowiązuję również tutaj jak i w kolejnych dietach. – zamów teraz!
  • Nie jem mięsa” – dieta dla wegetarian czyli osób, które usunęły ze swojej diety mięso. Green Box oferuje ryby oraz owoce morza. W diecie znajdziemy również produkty nabiałowe, jaja, nasiona roślin strączkowych, produkty zbożowe, owoce, warzywa, pestki oraz orzechy. Wszystkie posiłki komponowane są w ten sposób aby dostarczyć niezbędnych witamin. Dostępna kaloryczność to 1000kcal, 1400kcal oraz 1800kcal. Gdy wybierzemy wariant 1400kcal dostaniemy aż 5 posiłków a cena za dzień wynosi zaledwie 42zł, za okres dwutygodniowy zapłacimy 588zł. – zamów teraz!
  • Sarenka/ Dzik – inaczej menu Sport dla mężczyzn, zawiera wiele różnych posiłków zbilansowanych tak aby dostarczać potrzebne składniki i mikroelementy. Jest bogata w niezbędne ilości tłuszczów oraz białek. W posiłkach znajdują się produkty ze wszystkich grup, w tym różne rodzaje mięsa, ryby, jaja, nabiał, produkty zbożowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć warzyw i owoców. Ten catering przeznaczony jest dla osób, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Do wyboru jest opcja pięciu lub czterech posiłków w kaloryczności od 3000kcal do 3500kcal. Oferta 5 posiłków 3000kcal wynosi 56zł na dzień co daje 784zł na okres czternastu dni. – zamów teraz!
  • Wygodna” – dedykowana osobom, które chcą utrzymać aktualną wagę lub lekko ją skorygować. Posiłki w niej zawarte są zdrowe, dostarczają wszystkie witaminy, mikroelementy oraz składniki odżywcze. Dostępna kaloryczność to 1200kcal, 1600kcal, 2000kcal. Wybierając dietę 2000kcal, czyli idealną aby utrzymać swoją wagę dostarczone zostaną nam 4 posiłki, cena za dzień wynosi 40zł, co na okres dwóch tygodni daje cenę 532zł. – zamów teraz!
  • Zdrowo Dopasowana – przeznaczona jest dla osób, które mają problem z utratą wagi, w tej diecie pod uwagę bierze się indeks glikemiczny. Posiłki układane są tak, aby owy indeks utrzymywał się na niskim lub średnim poziomie co pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Kasza, owoce, warzywa, chude mięso – oto z czego budowane są posiłki. Dostępna kaloryczność to 1000kcal, 1400kcal, 1800kcal. 1400kcal, 5 posiłków kosztuje nas tylko 42zł dziennie, co w przeliczeniu na okres czternastodniowy daje 588zł. – zamów teraz!

Warto wspomnieć, że dostawa na sobotę i niedzielę jest realizowana w sobotę, brak możliwości realizacji zamówień w dni świąteczne, klient może wykluczyć ze swojej diety do trzech produktów.

W jakich miastach działa Green Box?

Green Box realizuję dostawy w Warszawie i okolicach. Strefa A – Warszawa + Wołomin+ 10km GRATIS , strefa B – Legionowo, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Raszyn, Pruszków, Piaseczno, Góra Kalwaria, Otwock i okolice dostawa +2zł, strefa C – Łódź + Starowa Góra + 2zł dowóz. 

O jakich porach spodziewać się posiłków?

Jedzenie dostarczane jest w dni powszednie i soboty w godzinach porannych i późnym wieczorem. W sobotę posiłki dostarczane są na cały weekend, firma bierze pod uwagę potrzeby klienta – dopasowuje godzinę dostawy na indywidualne życzenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *