Dieta dla cukrzyka

Dieta pudełkowa dla cukrzyka

Dieta pudełkowa dla cukrzyka od Green-Box powstała z myślą o rzeszy Klientów z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów. To jeden ze zdrowszych modeli żywieniowych. Opiera się na produktach z niskim i średnim indeksem glikemicznym. Choć menu przygotowane jest dla diabetyków, doskonale sprawdzi się też u osób dbających o zdrową dietę. Podstawą menu dla cukrzyków są składniki o niskiej zawartości cukru oraz warzywa. Unikamy przy tym produktów przetworzonych, w których składzie znajduje się cukier. Wszystkie potrawy dla diabetyków w diecie pudełkowej od Green-Box wytwarzane są pod ścisłym rygorem narzuconym przez dietetyka.

W cateringowym jadłospisie dla cukrzyka dostępnych jest pięć posiłków na dzień. Dieta dla diabetyka przewiduje także różną wartość energetyczną. Wynika to z faktu, że przy występowaniu zaburzeń metabolizmu węglowodanów często mamy do czynienia z otyłością. Osoby takie często bezskutecznie chciałyby zrzucić nadmiar kilogramów. Jest to ważne nie tylko dla ich samopoczucia, ale też i zdrowia. W naszej ofercie cateringu dla diabetyków znajdują się diety:

  • 1000 kcal — dieta odchudzająca dla cukrzyka;
  • 1200 kcal — dieta odchudzająca dla cukrzyka;
  • 1500 kcal — dieta optymalna dla cukrzyka;
  • 1800 kcal — zdrowa dieta dla cukrzyka;
  • 2000 kcal — zdrowa dieta dla cukrzyka.

Zdrowy catering dla cukrzyków od Green — Box

Jadłospis w diecie pudełkowej dla cukrzyka przygotowywany jest według najlepszych zasad zdrowego żywienia. W menu dla diabetyka kładziemy nacisk na składniki bogate w węglowodany złożone. Ich trawienie przebiega wolniej. Poziom insuliny we krwi nie wzrasta zatem w sposób gwałtowny. To dlatego dieta dla diabetyków złożona jest w dużej mierze z roślin strączkowych i pełnoziarnistych produktów zbożowych. W skład menu dla cukrzyków wchodzi też dużo wyselekcjonowanych owoców i warzyw. Unikamy przy tym słodkich wyrobów mleczarskich i owoców o dużej zawartości węglowodanów. Do przygotowania potraw używamy zdrowych tłuszczów. Nie zapominamy o orzechach i kiełkach nasion. Gotujemy na parze, pieczemy i dusimy potrawy używając przy tym minimalnej ilości soli.

Dieta pudełkowa dla cukrzyków i diabetyków - catering dietetyczny Green-Box

Dieta pudełkowa dla diabetyków — gdzie jest dostępna?

Wśród miast, w których dostępna jest dieta pudełkowa dla diabetyków i cukrzyków od Green-Box, znajdują się między innymi: Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Bydgoszcz, Wrocław czy Poznań. Oferujemy też nasze cateringowe diety na terenie innych miejscowości — możesz to sprawdzić tutaj. Na liście nie ma Twojego miasta? Warto zapytać nas o dostępność menu dla cukrzyków w Twojej lokalizacji.

Należy pamiętać, by cukrzycy spożywali posiłki regularnie i w połączeniu z przepisanymi przez lekarzy lekami. Podstawą zdrowia jest także unikanie używek i aktywność fizyczna.

Dieta pudełkowa dla diabetyków - GREEN-BOX