Kalkulator Kalorii PPM BMR
Kalkulator Zapotrzebowania Kalorycznego

Wpisując zaledwie kilka podstawowych danych możesz szybko i łatwo poznać zapotrzebowanie kaloryczne.
To bardzo pomocne narzędzie, które pomoże Ci w zmianie nawyków żywieniowych i dopasowaniu odpowiedniej diety.

Kalkulator kalorii od GreenBox

Z pomocą naszego licznika kalorii obliczenie dziennego zapotrzebowania jest naprawdę proste. Wystarczy uzupełnić wyznaczone pola aktualnymi informacjami o wadze (w kilogramach), wzroście (w centymetrach), wieku (w latach) oraz aktywności fizycznej. W sekundę poznasz swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz podpowiedź co zrobić aby schudnąć lub przytyć.

Kalkulator kalorii stworzyliśmy przede wszystkim z myślą o ułatwieniu naszym Klientom dobór diety o właściwej kaloryczności. Będzie on pomocny zarówno dla osób zainteresowanych utrzymaniem wagi, jak i dla tych, którzy nie są z niej zadowoleni i chcą schudnąć albo przytyć. Należy pamiętać, że aplikacja nie jest poradą lekarską, dlatego jeśli masz wątpliwości skonsultuj się z lekarzem, dietetykiem lub doświadczonym trenerem. Pomoc dietetyka będzie przydatna zwłaszcza w przypadku gdy Twoim celem jest schudnąć lub przytyć. Konsultacja dietetyczna to gwarancja, że odchudzanie będzie przebiegało w odpowiednim tempie, było bezpieczne dla zdrowia i nie zakończyło się tak zwanym efektem jojo.


Kalkulator kalorii

Kalkulator kalorii

Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Zapotrzebowanie kaloryczne według kalkulatora

Aby ułatwić naszym klientom wybór odpowiedniej, dopasowanej do potrzeb i celów diety, przygotowaliśmy specjalny kalkulator zapotrzebowania kalorycznego. Pozwala ona w prosty sposób poznać zapotrzebowanie energetyczne. Wiedza ta jest wręcz niezbędna do utrzymania organizmu w optymalnym i pożądanym stanie. Dzięki znajomości własnego zapotrzebowania kalorycznego można dopasować masę ciała do trybu życia zawodowego, aktywności fizycznej i celów – utrzymać wagę, przytyć lub schudnąć. Poprawa sylwetki oraz ogólnego stanu zdrowia staje się o wiele prostsza.

Licznik kalorii

Skróty PPM oraz BMR oznaczają Podstawową Przemianę Materii (z ang. Basic Metabolic Rate). Jest to metabolizm podstawowy - ilość energii, którą należy dostarczyć organizmowi, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Istnieje wiele opracowań tego, jak wyliczyć PPM - między innymi są to wzory Harrisa-Benedicta, Cunninghama, Mifflina oraz Katch - McArdle.

Samo obliczenie PPM/BMR nie jest jednak wystarczające do poznania tego ile kalorii należy spożywać w trakcie dnia. W obliczeniach należy uwzględnić również współczynnik aktywności fizycznej (Physical Activity Level, PAL). Możesz oczywiście zrobić to samodzielnie, ale nie musisz – wystarczy, że skorzystasz z naszego kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego dostępnego wyżej.

SPRAWDŹ TEŻ

 
 

pora zadbać o zdrowie

zrób to razem z GreenBox

Masz pytanie
lub wątpliwość?

GreenBox – po prostu warto

Catering dietetyczny