Dieta keto - ketogeniczna

Pudełkowa dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna (znana także jako dieta keto) opiera się na zwiększonej zawartości tłuszczów. By zachować proporcje żywieniowe, odbywa się to kosztem części węglowodanów. Typowy jadłospis opiera się na spożywaniu węglowodanów, białek i tłuszczy. Przyjęte proporcje 50/15/35% w diecie ketogenicznej ulegają znacznej zmianie. 80% stanowią w niej tłuszcze. Pozostałe 20% to węglowodany i białko. Taka ilość cukrów jest dla organizmu niewystarczająca. Jest to bowiem podstawowe paliwo dla energii organizmu. Mając ograniczony dostęp do węglowodanów, ciało ludzkie znajduje ich alternatywę w tłuszczu. Dieta ketogeniczna dostarcza go w odpowiednich proporcjach. Ważne jest bowiem, by nie podczas jej stosowanie nie spożywać nadmiaru węglowodanów. Odpowiednio prowadzona dieta ketogeniczna powoduje dynamiczny spadek masy ciała. Reguluje też wydzielanie insuliny do krwi. Sprawia, że czujemy się syci i nie mamy ochoty na słodycze.

Ważna w jadłospisie diety ketogenicznej są właściwe proporcje jej składników. Dlatego istotne jest, by była ona wcześniej skonsultowana z dietetykiem. Nie powinno się dobierać menu według własnych potrzeb. Dieta może przynieść wtedy więcej szkód niż pożytku. Można w tym przypadku korzystać z cateringu i ketogenicznej diety pudełkowej, która układana jest przez wyspecjalizowanych dietetyków. Daje to gwarancję właściwego efektu. Zabezpiecza też przed niepożądanymi skutkami ubocznymi. Ketogeniczna dieta pudełkowa jest bowiem optymalna pod kątem zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze.

Pudełkowa dieta ketogeniczna - catering dietetyczny Green-Box

Pudełkowa dieta keto - w jakim mieście zjesz najlepiej?

Najlepsza ketogeniczna dieta pudełkowa dostarczana jest przez catering dietetyczny Green-Box w największych polskich miastach: Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kraków, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk, Gdynia oraz na Śląsku, oraz w pobliskich miejscowościach. Przejdź do mapy dowozów, na której sprawdzisz, czy dostarczamy ją w Twojej miejscowości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z nami

Pamiętaj o dodatkowym rabacie, jaki możesz uzyskać przy zamówieniu powyżej 15 dni!

Zdrowa dieta keto - ketogeniczna

Najlepsza pudełkowa dieta ketogeniczna opiera się na potrawach bogatych w tłuszcze. Nie jest to jednak losowo dobierany jadłospis. Składniki  dopasowane są zgodnie z najlepszymi praktykami dietetycznymi. Zawierają tłuszcze nasycone w postaci masła i smalcu. Bogate są także w zdrowe tłuszcze jednonasycone, które obficie występują w orzechach, oliwach oraz owocach awokado. Pudełkowa dieta ketogeniczna bogata jest także w ryby, w których dominują zdrowe dla organizmu tłuszcze wielonienasycone. Unika się przy tym produktów przetworzonych, jak np. margaryna. W skład ketogenicznej diety pudełkowej z naszego cateringu wchodzą przede wszystkim:
  • wołowina, wieprzowina, dziczyzna, drób, jagnięcina;
  • owoce morza i ryby;
  • tłuszcze naturalne, w tym oliwy i masło;
  • pełnotłusty nabiał – mleko, jogurty
  • optymalnie dobrane do diety warzywa
Pudełkowa dieta ketogeniczna - catering dietetyczny od Green-Box