Jak smakuje
Dieta Sportowa?
Przekonaj się sam!
Ewelina
Sportowca - Dzik / Sarenka
Szczerze bardzo polecam :) Korzystam już od roku czasu i nadal jestem mega zadowolona ;) Do tej pory jedzonko mi się nie przejadło :D
Marta
Sportowca - Dzik / Sarenka
urozmaicone, smaczne posiłki; dostawa o stałej porze, opakowania szczelne, duży plus za koktajle proteinowe
Masz smaka na coś innego?
Poznaj pozostałe diety
Sprawdź też
1
Sprawdź BMI
Body Mass Index pozwala na obliczenie wskaźnika masy ciała, czyli stosunku wagi do wzrostu. Niskie wartości mówią o tym, że ważmy za mało, wysokie – że za dużo.
Sprawdź: kalkulator BMI
2
Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne
Znajomość zapotrzebowania kalorycznego to niezwykle cenna i przydatna wiedza, aby osiągać właściwe cele – np. utrzymanie, redukcję, powiększenie masy ciała.
3
Konsultacja dietetyczna
Dieta powinna być właściwie dobrana do naszych potrzeb oraz indywidualnych celów, możliwości, gustów i predyspozycji. Później wystarczy tylko sumienność.
Więcej: bezpłatna konsultacja
dietetyczna dla klientów GreenBox
Najlepsza dieta
dla sportowca od GreenBox
W przypadku sportowców dieta powinna być dopasowana do celu. Niezależnie od dyscypliny którą uprawiasz, dieta powinna być dobrana etapu na jakim jesteś – przed, w trakcie lub pomiędzy zawodami. Należy wziąć pod uwagę, czy dieta ma służyć redukcji, utrzymaniu, zwiększeniu masy ciała.
Dieta w sporcie to nie tylko odpowiednia ilość kalorii, ale również właściwe wspieranie odporności organizmu i aktywności umysłowej. 5 posiłków od GreenBox o kaloryczności od 1500 do 3500 spełni oczekiwania każdego sportowego dzika i sarenki. Zamów dietę sportowców i realizuj swoje cele!
Zamów dietę sportowców

Masz pytania?
Chcesz się skonsultować?
Dieta sportowa w cateringu pudełkowym
Dieta Sportowa Dzik/Sarenka charakteryzuje się jadłospisem zbilansowanym pod kątem niezbędnych składników odżywczych. Dominują w niej produkty zbożowe, dostarczające paliwa na treningach oraz te, które są bogate w łatwo przyswajalne białka, stanowiące budulec mięśni. Dania w tej diecie często są uzupełniane o odżywki i proteiny. Do swojego treningu dołóż naszą dietę i nastaw się na sukces!
Jak wiadomo aktywność fizyczna wymaga znacznie większej energii oraz dostarczania organizmowi właściwych składników odżywczych. Dlatego perfekcyjnie skomponowany jadłospis diety sportowej, poza walorami smakowymi wpłynie również na łatwiejsze i szybsze uzyskanie oczekiwanych rezultatów sportowych.
Zdrowe odżywianie dla sportowców od Green-Box to 5 posiłków dobranych do potrzeb:
- dieta pudełkowa na odchudzanie dla sportowców – 1500 i 1800 kcal;
- pudełkowa dieta sportowca pragnącego zachować wagę – 2000, 2200, 2500 kcal;
- dieta pudełkowa dla sportowca wysiłkowego, siłowego lub chcącego zwiększyć masę ciała – 2800, 3000, 3500 kcal.

PROTIP
ABC jadłospisu sportowca
Jednym z najważniejszych składników w jadłospisie sportowym są węglowodany. W skrócie – są one odpowiedzialne za energię dla organizmu. Dla osób o wysokiej aktywności fizycznej powinny one dostarczać od 40 do 70% energii w diecie. Istotne przy tym jest, by były to węglowodany złożone charakteryzujące się niskim indeksem glikemicznym. To przede wszystkim warzywa, część owoców, produkty z pełnego ziarna oraz makarony. Zawarta w nich glukoza dostarcza energię dla mięśni i mózgu. Jadłospis dla sportowca powinien przewidywać dostarczanie w ciągu doby około 5g węglowodanów na każdy 1 kg masy ciała. Przed treningiem zalecane jest spożycie połowy tej ilości. Warto przy tym pamiętać, że najlepszym posiłkiem będzie ten bogaty w skrobię. Podnosi ona stopniowo poziom cukru we krwi, dzięki czemu opóźnia się moment zmęczenia. Podczas treningów trwających dłużej niż godzinę zaleca się uzupełnianie węglowodanów w jego trakcie.
Kolejnym niezbędnym składnikiem w jadłospisie sportowców są białka. Zapotrzebowanie organizmu na białko rożni się w zależności od stopnia wkładanego w dyscyplinę wysiłku. Waha się ono od 1,2g na każdy 1 kilogram masy do 2,2g. Inne zapotrzebowanie będzie zatem jeśli rodzaj aktywności jest wytrzymałościowy (bieganie, kolarstwo, pływanie), a inny gdy aktywność to trening siłowy i wytrzymałościowo-siłowy (dwubój i trójbój siłowy, sport walki). Największy zaś przy treningach nastawionych na budowanie masy mięśniowej (trening kulturystyczny). Przyjmuje się, że nie powinno się przekraczać wielkości 2,5g na kilogram masy ciała.
Podczas odżywiania się sportowców nie należy zapominać o tłuszczach. To najbardziej energetyczny składnik diety. Odpowiadają za magazynowanie energii. Zaleca się, aby całkowite spożycie tłuszcz wynosiło 20-35% całkowitej podaży energii. Tłuszcze mają wpływ na realny przyrost tkanki mięśniowej. Ich zastosowanie w jadłospisie powinno być jednak dopasowane do wieku, rodzaju uprawianej dyscypliny, a także płci. Istotny jest przy tym rodzaj spożywanych tłuszczów oraz fakt, że powinny one pochodzić z wartościowych źródeł. Wyróżnia się wśród nich nienasycone (głównie roślinne) i nasycone (głównie zwierzęce). Ich stosunek w diecie zależny jest od uprawianej dyscypliny, przy czym przeważać powinny te zdrowe, nienasycone.
Niezwykle ważne w zbilansowanej diecie dla osób uprawiających sport są witaminy i niezbędne do funkcjonowania organizmu minerały. Powinny pochodzić one ze spożywanych pokarmów. Są znacznie lepiej przyswajane przez organizm niż suplementy dostępne w postaci tabletek. Najważniejszymi dla sportowca są witamina D oraz składniki mineralne w postaci żelaza i wapnia. Witamina D ma udział w przyswajaniu wapnia. Ten z kolei jest składnikiem budulca kości i odpowiada za energię mięśni. Żelazo ma znakomity wpływ na transport tlenu do komórek ciała. Zwiększa wydolność organizmu.
Dieta
pudełkowa
W pytaniach i odpowiedziach